Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trzebnica: Święto Sadów

Data publikacji: 2018-09-13, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Trzebnica: Święto Sadów
Wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska, jak również jeszcze dalszych obszarów, Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima zaprasza na flagową imprezę Trzebnicy – trzebnickie Święto Sadów. 
W odległości zaledwie niecałych 30 kilometrów od stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia, Trzebnica wyrasta pięknymi wzgórzami, przenosząc w zupełnie odmienny od wielkiej, zurbanizowanej metropolii krajobraz stworzony wręcz do wypoczynku. Z okolicznych owocowych gajów, z których Gmina Trzebnica słynie daleko poza granicami własnego powiatu, zebrane zbiory są z dumą prezentowane podczas celebrowania największej lokalnej imprezy – jesiennego trzebnickiego Święta Sadów. 
Co roku Święto Sadów mając ugruntowaną renomę – przyciąga coraz większe rzesze sympatyków Gminy Trzebnica licznymi atrakcjami kulinarnymi, rekreacyjnymi (zwłaszcza dla dzieci). 
Dwudniowe świętowanie 15 i 16 września uatrakcyjnią starannie dobrani wokaliści. Pierwszego dnia - w sobotę 15 września na scenie wystąpią wyłącznie lokalni artyści, a ukoronowaniem występów będą popisy Tomka Kowalskiego i Eweliny Lisowskiej. Natomiast w niedzielę 16 września Trzebnicę we władanie weźmie gwiazda tegorocznego trzebnickiego Święta Sadów - fantastyczny zespół Golec Orkiestra, gwarantując muzyczne doznania i zabawę na najwyższym poziomie.
Tegoroczna, XXXIX już edycja trzebnickiego Święta Sadów, połączona jest z celem charytatywnym. Podczas dwudniowego świętowania udanych zbiorów przeprowadzona zostanie licytacja oraz zbierane będą pieniądze do puszek na rzecz jednej z trzebnickich rodzin będącej w wielkiej potrzebie – tj. potrzebującej dofinasowania zakupu samochodu przystosowanego do przewozu dwóch niepełnosprawnych synów na wózkach inwalidzkich. Połączenie tego szlachetnego celu ze wspaniałą zabawą jeszcze bardziej powinna zachęcić wszystkich do zjawienia się w Trzebnicy 15 i 16 września. 
Gmina Trzebnica zaprasza!
UM Trzebnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  trzebnicki

  Powiat trzebnicki - reaktywowany wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Trzebnica. Na powiat składa się 6 gmin: Trzebnica, Oborniki Śląskie, Żmigród, Prusice, Wisznia Mała oraz Zawonia.

  Powiat charakteryzuje się zarówno bogactwem historyczny, o czym świadczą jego zabytki, jak i bogactwem walorów przyrodniczych. Aktywna turystyka na tych terenach związana jest przede wszystkim ze spływami kajakowymi, pieszymi wędrówkami po lasach i Wzgórzach Trzebnickich, rowerowymi wycieczkami i lotami na paralotni. Wiejskie tereny oferują wypoczynek i rekreację. W gospodarstwach agroturystycznych będzie możliwość podpatrywania rolników przy pracy, poznanie zwierząt gospodarczych i skosztowanie regionalnych potraw przyrządzonych z najświeższych produktów, które rodzi tutejsza ziemia.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola