Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trzebnica: Siódme urodziny aquaparku

Data publikacji: 2018-07-17, Data modyfikacji: 2018-07-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Trzebnica: Siódme urodziny aquaparku

Blisko osiem lat temu Gmina Trzebnica rozpoczęła swoja największą w powojennej historii Trzebnicy i sztandarową inwestycję – budowę Gminnego Parku Wodnego Trzebnica-Zdrój, dzięki czemu mieszkańcy mieli szanse korzystać z rekreacji wodnej bez konieczności wyjeżdżania do innych miast. 

Gminny Park Wodny to nie tylko najnowocześniejszy, ale też jedyny kryty basen w powiecie trzebnickim, do którego przyjeżdżają także nawet mieszkańcy powiatu wrocławskiego czy milickiego. W sezonie letnim został pobity rekord frekwencji na basenie otwartym, a także sezon zimowy przyciągał masy mieszkańców odległych zakątków. 

Pozytywny wizerunek parku wodnego oraz samej Gminy Trzebnica wzmocnił się podczas zeszłorocznych World Games 2017, podczas których Gminny Park Wodny był główna areną zmagań w biegu na orientację. Aquapark od niedawna przyciąga jeszcze liczniejszą klientelę, odkąd w ubiegłym roku poszerzył swoją ofertę o tzw. strefę aktywności, do której zalicza się kręgielnia, cross i siłownia. 

W bieżącym roku Gmina Trzebnica zaoferuje jeszcze atrakcyjniejszą ofertę, gdyż nie spoczywając na laurach, wciąż rozwija kolejne inwestycje - za blisko 5 milionów złotych wybudowany został obiekt sportowo-rekreacyjny, w którym znajdą się sale do spinningu, fitnessu, a także do squasha, z intencją aby docelowo posłużyły także za arenę zmagań w mistrzostwach Polski. 

Jubileusz uczczony został z obowiązkowym tortem, a podczas zdmuchiwania świeczek organizatorzy głośno wypowiedzieli życzenie, aby Gminny Park Wodny Trzebnica – Zdrój nie tylko zapewnił rozrywkę, ale też wychowywał kolejne pokolenia zdrowej trzebnickiej młodzieży, a nawet utalentowanych sportowców odnoszących sukcesy w bowlingu bądź squashu.

UM Trzebnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  trzebnicki

  Powiat trzebnicki - reaktywowany wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Trzebnica. Na powiat składa się 6 gmin: Trzebnica, Oborniki Śląskie, Żmigród, Prusice, Wisznia Mała oraz Zawonia.

  Powiat charakteryzuje się zarówno bogactwem historyczny, o czym świadczą jego zabytki, jak i bogactwem walorów przyrodniczych. Aktywna turystyka na tych terenach związana jest przede wszystkim ze spływami kajakowymi, pieszymi wędrówkami po lasach i Wzgórzach Trzebnickich, rowerowymi wycieczkami i lotami na paralotni. Wiejskie tereny oferują wypoczynek i rekreację. W gospodarstwach agroturystycznych będzie możliwość podpatrywania rolników przy pracy, poznanie zwierząt gospodarczych i skosztowanie regionalnych potraw przyrządzonych z najświeższych produktów, które rodzi tutejsza ziemia.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola