Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trzebnica: Gmina idzie z duchem czasu

Data publikacji: 2018-07-17, Data modyfikacji: 2018-07-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Trzebnica: Gmina idzie z duchem czasu

Idąc z duchem czasu, Gmina Trzebnica uruchomiła aplikację na smartfony, która usprawni informowanie mieszkańców o ważnych wydarzeniach, przykładowo zbliżających się dniach odbioru śmieci lub zmianach w rozkładzie komunikacji miejskiej. 

Zaletą tej aplikacji jest jej funkcjonalność i przejrzystość, dzięki czemu szybko można w niej znaleźć interesujące nas informacje na telefonie, który stał się współcześnie podstawowym narzędziem pracy i komunikacji. Nadrzędny cel to wygoda komunikacji, ale też jej skuteczność - jedną z ciekawszych funkcji aplikacji jest możliwość wysłania zgłoszenia związanego z jakąś usterką czy uszkodzeniem – jeśli na terenie gminy mieszkaniec zgłosi np. niedziałającą lampę drogową lub uszkodzony chodnik, wystarczy zrobić jej swoim telefonem zdjęcie i za pomocą aplikacji wysłać informację o problemie, zaś zgłoszenie trafi do wyznaczonego pracownika wydziału techniczno-inwestycyjnego, który zajmie się sprawą. 

Aplikacja wyświetla aktualności zamieszczane na stronie internetowej gminy, a dzięki kalendarzowi wydarzeń, dowiemy się o nadchodzących imprezach czy repertuarze kina Polonia. 

Aplikacja jest całkowicie bezpłatna.

UM Trzebnica, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  trzebnicki

  Powiat trzebnicki - reaktywowany wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Trzebnica. Na powiat składa się 6 gmin: Trzebnica, Oborniki Śląskie, Żmigród, Prusice, Wisznia Mała oraz Zawonia.

  Powiat charakteryzuje się zarówno bogactwem historyczny, o czym świadczą jego zabytki, jak i bogactwem walorów przyrodniczych. Aktywna turystyka na tych terenach związana jest przede wszystkim ze spływami kajakowymi, pieszymi wędrówkami po lasach i Wzgórzach Trzebnickich, rowerowymi wycieczkami i lotami na paralotni. Wiejskie tereny oferują wypoczynek i rekreację. W gospodarstwach agroturystycznych będzie możliwość podpatrywania rolników przy pracy, poznanie zwierząt gospodarczych i skosztowanie regionalnych potraw przyrządzonych z najświeższych produktów, które rodzi tutejsza ziemia.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola