Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kiełbasa, wódka i Głos Siemiatycz

Data publikacji: 2018-09-11, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
32 czytelników i dziennikarzy lokalnych tygodników poznało działalność instytucji unijnych na przykładzie Komisji Europejskiej oraz zapoznało się z założeniami polityki spójności dla wyrównywania poziomu życia pomiędzy państwami członkowskimi. Rekrutacja na wyjazd studyjny „Bruksela – zobacz to sam!” wyłoniła 16 czytelników zainteresowanych tematyką unijną, którzy w towarzystwie dziennikarzy 16 lokalnych tygodników spędziło 3 dni (5-8 września 2018r) w europejskiej stolicy. Szereg spotkań w Komisji Europejskiej przybliżyło pracę tej instytucji i rolę Polski w jej działaniach. Maria Galewska, specjalistka od polityki regionalnej, chwaliła polskie podmioty otrzymujące dofinansowanie (granty) z umiejętności ich rozliczania. Pani Maria zaznaczyła również, że w planowanym budżecie na lata 2021-2027 Polska nadal będzie beneficjentem największych środków wynikających z polityki spójności. Robert Sołtyk, specjalista ds. komunikacji w KE zauważył, m.in., że w Brukseli mieszka wielu Polaków, a w sklepie często słyszy: „Kiełbasa, wódka i Głos Siemiatycz”, żartował. Piotr Szymański, stały przedstawiciel przy KE, akcentował znaczenie lobbystów poszczególnych branż w tworzeniu podstaw unijnego prawa i alarmował, że Polska ma ich zbyt mało. Relacje z wyjazdu można znaleźć w papierowych i internetowych wydaniach następujących tygodników: Kurier Słupecki, Przełom, Nowy Łowiczanin, Wiadomości Oławskie, Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, Jarmark Mazowiecki, Nowa Gazeta Lokalna, Kurier Podlasia – Głos Siemiatycz, Kurier Bytowski, Czas Chojnic, Co Tydzień Jaworzno, Nowe Podkarpacie, Obserwator Lokalny, Tygodnik Starachowicki, Tygodnik Kętrzyński, Gazeta Goleniowska. Projekt „InForMe – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności przez media lokalne” realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2017CE16BAT063 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji. JK      

Pełna treść wiadomości na: gazetylokalne.pl/?p=5087
gazetylokalne.pl, Źródło artykułu: gazetylokalne.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  trzebnicki

  Powiat trzebnicki - reaktywowany wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Trzebnica. Na powiat składa się 6 gmin: Trzebnica, Oborniki Śląskie, Żmigród, Prusice, Wisznia Mała oraz Zawonia.

  Powiat charakteryzuje się zarówno bogactwem historyczny, o czym świadczą jego zabytki, jak i bogactwem walorów przyrodniczych. Aktywna turystyka na tych terenach związana jest przede wszystkim ze spływami kajakowymi, pieszymi wędrówkami po lasach i Wzgórzach Trzebnickich, rowerowymi wycieczkami i lotami na paralotni. Wiejskie tereny oferują wypoczynek i rekreację. W gospodarstwach agroturystycznych będzie możliwość podpatrywania rolników przy pracy, poznanie zwierząt gospodarczych i skosztowanie regionalnych potraw przyrządzonych z najświeższych produktów, które rodzi tutejsza ziemia.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola