Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

FLASH- MOB w Trzebnicy, "Babcia na trzebnickich drogach"

 
5 listopada niejeden trzebnicki kierowca został zaskoczony przez Babcię Dominikę. Kim jest Babcia Dominika i czym tak bardzo zaskoczyła kierowców? Zakręceni w Kulturze z Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wyszli w przestrzeń miasta. W ramach projektu Trzebnicki Flash-mob, przeprowadzono akcję z udziałem sekcji Teatru Improwizacji, pracowników TCKiS oraz Straży Miejskiej w Trzebnicy. Jedna z młodych uczestniczek wcieliła się w rolę schorowanej babci, z drewnianą laską. Babcia Dominika chcąc sprawdzić uprzejmość trzebnickich kierowców, stanęła na brzegu chodnika, przy przejściu dla pieszych czekając aż ktoś ją przepuści... Dzisiejszy świat bez przerwy gdzieś goni. Ludzie żyją w pośpiechu, zapominają o empatii. Niejeden kierowca, w pędzie dnia codziennego, świadomie lub nie, nie wstrzyma swojego ,,mechanicznego rumaka”. Przez nasze egoistyczne zachowanie starsze osoby niejednokrotnie mają problem z przejściem przez jezdnię. Zakręceni w Kulturze postanowili w niestandardowy sposób, śladem innych podobnych akcji , zwrócić uwagę na ten problem. Trzeba przyznać, że wielu spośród kierowców wykazało się wysoką kulturą jazdy. Akcja odbywała się w Trzebnicy, przy skrzyżowaniu ul. Prusickiej z Kościuszki oraz na przejściu dla pieszych przy TCKiS. Nad bezpieczeństwem czuwała Straż Miejska. Kierowcy, którzy zatrzymali się by przepuścić Babcię Dominikę otrzymywali dyplom dla KULTURALNEGO kierowcy z podziękowaniem za bezpieczną jazdę i uprzejmość na trzebnickich drogach. Przypadkowi przechodnie z ciekawością obserwowali, robili zdjęcia i nagrywali zdarzenie na swoich komórkach. Akcja wywołała pewną sensację, ponieważ takich działań w naszej gminie jeszcze nie było. Całość została zarejestrowana i wkrótce film z ukrytej kamery pojawi się w sieci.

 


Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
 
Data pliku video: 2014-11-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  trzebnicki

  Powiat trzebnicki - reaktywowany wskutek reformy administracyjnej z 1999 roku powiat znajduje się w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Trzebnica. Na powiat składa się 6 gmin: Trzebnica, Oborniki Śląskie, Żmigród, Prusice, Wisznia Mała oraz Zawonia.

  Powiat charakteryzuje się zarówno bogactwem historyczny, o czym świadczą jego zabytki, jak i bogactwem walorów przyrodniczych. Aktywna turystyka na tych terenach związana jest przede wszystkim ze spływami kajakowymi, pieszymi wędrówkami po lasach i Wzgórzach Trzebnickich, rowerowymi wycieczkami i lotami na paralotni. Wiejskie tereny oferują wypoczynek i rekreację. W gospodarstwach agroturystycznych będzie możliwość podpatrywania rolników przy pracy, poznanie zwierząt gospodarczych i skosztowanie regionalnych potraw przyrządzonych z najświeższych produktów, które rodzi tutejsza ziemia.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola